Vířivka
|

Vířivky jako hit během pandemie. Jak vybrat tu správnou?

Vířivky se staly hitem v době pandemie. Jelikož wellness centra uzavřela své brány, mnoho lidí zatoužilo po místě, kde mohou takzvaně “hodit nohy nahoru” a relaxovat. A jelikož horká vana plná pěny nestačila, svolilo se k investici do vířivky do interiéru či exteriéru. A přesně tak se z odpočinkových společníků stal doslova trend. 

Zájem vzrostl o vířivky obecně. Je však třeba konstatovat, že vířivek existuje vícero druhů. Konkrétně můžete narazit na:

  • Pevné vířivky
  • Nafukovací mobilní vířivky

Každá alternativa má svá pro i proti. Zatímco pevné modely se pyšní jednodušším přístupem a lepší filtrací, také možností zabudovat rádio nebo televizi, na druhou stranu jsou o něco dražší než mobilní verze a způsob jejich instalace je o něco komplikovanější. Mobilní gumové vířivky se zase pyšní jednoduchou a rychlou instalací, mobilností, nízkou pořizovací cenou a nenáročností na prostor. Mezi stinné či negativní stránky patří nižší kvalita materiálů, z nichž je relaxační společník vyroben, a méně designových možností, což může vadit hlavně milovníkům moderního bydlení. 

Otázky, které je zapotřebí si zodpovědět před koupí vířivky

Rozhodli jste se do vířivky investovat? Je zapotřebí si zodpovědět několik otázek. Předně to, kolik lidí bude “bublavou vanu”, jak se vířivkám často přezdívá, využívat. Má být pouze pro dva nebo pro celou rodinu?

Vedle zmíněné klíčové otázky si dále zodpovězte:

  • Kam ji chcete umístit, respektive kde bude mít své místo?
  • Jaký preferujete materiál vnitřní části, respektive máte na její vzhled nějaké požadavky?
  • Jaká je spotřeba energie vířivky a obecně její náklady na provoz?

Vhodné je si také stanovit cenovou hranici, kterou nepřekročíte. Tím se vyvarujete jedné prosté věci, a sice tomu, že vás koupě vířivky zruinuje. Při stanovování adekvátní ceny se však nejdříve mrkněte na nabídku a udělejte si průměr nabízených modelů. Pamatujte, že levnější vířivky se nepyšní zrovna dlouhou životností a že jejich údržba bude časově náročnější. Odborníci se velmi často přiklání k dražším modelům, což považují za investici, jež se do budoucna několikrát vrátí. 


Péče o vířivku: starejte se o relaxačního společníka s láskou


Klíčové vlastnosti kvalitní vířivky

Chcete vsadit raději na kvalitu, která vám zaručí, že s vámi vířivka pobude dlouhé roky? Kromě velikosti vířivky je rozhodujícím kritériem, respektive klíčovou vlastností materiál, o němž je dobré se předem informovat. V případě gumových, mobilních nafukovacích vířivek se setkáte s různými formami PVC, některé součásti jsou vyrobeny z akrylu. 

Zajímat by vás měly i filtry, kterými vířivka disponuje. Ať už budou sebevíc kvalitní, na jejich pravidelné čištění nezapomínejte. 

Jak pečovat o vířivku?

A tím se dostáváme k péči o vířivku. Stejně jako musíte pečovat o osobní automobil, i údržba vířivky přichází několikrát v roce na seznam úkolů. Kromě zmiňovaného čištění filtrů, k čemuž byste se měli odhodlat alespoň jednou či dvakrát měsíčně, je zapotřebí vyměňovat vodu. To nemusíte dělat příliš často, stačí dvakrát do roka (vždy na jaro a na podzim). 

V průběhu roku se starejte o vodu. Bohužel v tomto případě se neobejdete bez chlóru a podobných chemikálií. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *