Infrasauna
|

Infrasauny do každé domácnosti. Zařiďte si soukromé wellness

Toužíte po chvilce relaxace, ale wellness centra vám stále nedávají možnost vstoupit do jejich prostor? Nemusíte si lámat hlavu, zařiďte si jedno takové wellness v pohodlí domova! Zájem o jednotlivé prvky domácích relaxačních zón během pandemie značně stoupl. Kromě klasických vířivek vzrostla také poptávka po infrasaunách, jež mohou sídlit nejen venku na zahradě, ale také v drobné bytové jednotce v nejvyšším patře panelového domu. 

Jak funguje infrasauna?

Ať už máte v hledáčku luxusní infrasauny nebo rohové infrasauny, veškeré modely na trhu fungují na jeden způsob. Každá jednotlivá relaxační jednotka je vybavená takzvanými infrazářiči, které produkují infrapaprsky. Ty nejsou zdrojem tepla v sauně, jejich úkolem je proniknout do těla, jež tak přímo prohřívají. Díky prohřátí tkání v těle dochází k opravdu intenzivnímu pocení. 

A je to pro moje tělo šetrné? Pokud si také pokládáte tuto otázku, pak pro vás máme příjemnou odpověď – ano, infrasauny jsou šetrné pro tělo. Dokonce šetrnější než jiné modely, a to proto, že se v kabině nedrží vysoká teplota. 


Finské sauny jako nedílná součást domácího wellness


Jaký je rozdíl mezi infrasaunou a saunou?

V souvislosti s pořízením infrasauny do bytu či do exteriéru se nabízí otázka, jaké jsou hlavní rozdíly mezi tímto relaxačním prvkem a mezi klasickou saunou, jak ji známe. Stačí mi koupit si klasiku, říkáte si. Ve skutečnosti jsou ale rozdíly mezi jednotlivými prvky velké. 

Začít musíme u prohřívání. V případě klasických saun jsou zdrojem tepla saunová kamna, u infrasaun je to infračervené záření, které je produkováno už zmiňovanými infrazářiči. To proniká až do hloubky lidského těla a zahřívá vás vnitřně, nikoliv jen na povrchu. 

Levná x dražší varianta

Rozhodli jste se pro nákup infrasauny, ale nejste si jistí, jestli sáhnout po levné nebo dražší alternativě? I když vám modely mohou přijít atraktivní svou cenou na úplném začátku, později se vám líbit přestanou. Podle odborníků se totiž nákup levné infrasauny může po pár měsících výrazně projevit na účtech za elektřinu.

Samozřejmě to neznamená, že musíte nutně sahat po nejdražších verzích na trhu. Hledejte zlatou střední cestu a zaměřte se na poměr cena/výkon.


Saunu si můžete užít i v bytě


Tipy na nejprodávanější infrasauny

Infrasauny přináší řadu benefitů

Infrasauny pro jednu osobu či pro vícero lidí přináší řadu (nejen zdravotních) benefitů. V popisu práce mají ulevit od bolestí kloubů nebo zlepšit drobná kožní onemocnění. Jsou vhodné pro jedince, kteří nemají rádi vysoké teploty a kteří se řadí mezi alergiky nebo astmatiky. Vstoupit do nich mohou i pacienti trpící onemocněním srdce nebo aktivní sportovci, kteří chtějí své tělo rozehřát před sportovním výkonem. 

Další výhody infrasauny:

  • Prevence proti celulitidě. 
  • Uvolňuje dýchací cesty. 
  • Zbavuje únavy. 
  • Zlepšuje spánek. 
Rate this post

Podobné příspěvky

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *