Vyber Virivky
|

Jak vybrat vířivku?

Necháváte se rádi hýčkat ve wellness, ale kvůli pandemii koronaviru a neustále se měnícím pravidlům se do veřejných lázní dostanete jen málokdy? Řešením může být pořízení domácí vířivky. Jelikož se nejedná o právě malou investici, v následujících řádcích vám poradíme, na co při jejím výběru myslet.

Kam s ní?

Než se pustíte do výběru konkrétního modelu, je nezbytné si ujasnit, kam hodláte vířivku umístit. V případě, že bydlíte v bytě, můžete zvolit vířivou vanu do koupelny, pokud však máte terasu či zahradu, ideální volbou je exteriérová vířivka. Při nákupu však nezapomeňte zhodnotit i budoucí náklady její provoz – venkovní vířivka se totiž může značně prodražit z hlediska údržby vody a spotřeby energie.

Vsaďte na nafukovací vířivku

Pokud si nejste jistí, zda chcete investovat peníze a námahu do budování zapuštěné zahradní vířivky, řešením je nafukovací vířivka. Ta na rozdíl od zabudované vířivky pojme pouze 800 litrů vody, díky čemuž je její údržba nejen snazší, ale především ekonomičtější. Oceníte také bezproblémové zazimování, kdy nám odpadne spousta starostí se zimní údržbou. A v neposlední řadě k jejímu postavení nepotřebujete odbornou instalaci.

Na co myslet u zabudované vířivky?

Pokud nestojíte o polovičatá řešení a chcete se do pořízení vířivky vrhnout po hlavě, je třeba zvážit několik kritérií. Tím hlavním je zejména nosnost podkladu, na který chceme vířivku umístit. V případě umístění vířivky do zahrady je naprosto nezbytné vybudování betonového podkladu s dostatečnou nosností. 

Při výpočtu potřebné nosnosti nezapomeňte zahrnou nejen hmotnost vody, ale také případného maximálního množství uživatelů. Tento bod je důležitý hlavně v případě, že se chystáte vířivku umístit na terasu, která by nemusela příliš velkou zátěž vydržet.

Zdroj elektřiny a odpad

V neposlední řadě nesmíme zapomínat také na zdroj elektřiny a vody i odpad. Požadavky na elektroinstalaci jsou model od modelu jiné, vždy je proto pečlivě zkontrolujte. Co se týká odtoku vody, tu můžeme vypouštět buď přímo do terénu či do kanalizace.

Virivka
Zdroj: Pexels.com

Pozor na hlučnost

Před pořízením vířivky zvažte, zda je vhodné ji umisťovat přímo u domu. Je totiž potřeba počítat s hlučnými čistícími cykly a také hlasitými tryskami, což může vyvolat problém se sousedy, kteří chtějí klid. Variantou může být umístění vířivky do odhlučněného interiéru, který však nemusí mít každý k dispozici.

Nepřeceňte velikost

Ač možná máte na zahradě spoustu místa, nezapomeňte, že vířivka je zpravidla dodávána vcelku. V případě, že jediný přístup na vaši zahradu vede skrz dům, proto myslete na to, že vířivka musí projít dveřmi. Přestože má každá situace nějaké řešení, nenechávejte ho na poslední chvíli – vyhnete se tak mnoha problémům a brzy si užijete se své vlastní domácí lázně.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *