čistění bazénu
|

Jak pečovat o bazén

Letní vysoké teploty a padající rekordy nás doslova nutí k tomu, abychom veškerý svůj volný čas strávili v osvěžujícím bazénu. Jenže naše každodenní koupání zrovna neprospívá vodě, která se uvnitř něj nachází. Abychom se jednoho dne nevzbudili a nemuseli “nakráčet” do vody podobající se zelené, odpudivé bažině, je dobré vědět, jak správně pečovat o bazén. S pravidelnou péčí o tohoto zahradního společníka se zmiňovanému nikoliv černému, ale spíše zelenému scénáři hravě předejde. 

Péče o bazén není žádná věda

Je třeba konstatovat, že v porovnání s dřívějšími dobami je péče o bazén opravdu hračka. Existují nejen mnohé přípravky, které hravě promění brčálovou vodu v křišťálovou modř, ale také se na trhu nachází mnoho dalších pomocníků, jež budou efektivní silou v boji proti nečistotám nebo nemilému zbarvení. 

čistý bazén s pomocí chemie
Zdroj: Pexels.com

Zastřešení bazénu jako základ úspěchu

Při pořizování bazénu pravděpodobně uvažujete nad tím, jestli si připlatit za zastřešení tohoto zahradního společníka či nikoliv. Bohužel se řada lidí rozhoduje pro druhou zmíněnou alternativu, aby alespoň trochu ušetřili rodinný rozpočet. Jenže z dlouhodobého hlediska se jedná o špatný krok. Zastřešení bazénu zajišťuje nejen příjemné koupání po celý rok, ale také bezpečné koupání po každý jeden měsíc v roce. Zejména, pokud bazén stojí v těsné blízkosti keřů nebo stromů je dobré nad přístřeškem pouvažovat. 

Seznam benefitů zastřešení bazénu je opravdu dlouhý a našli bychom na něm například tyto položky:

  • Minimalizování vzniku nečistot a bakterií v bazénu (a tím i zajištění nižších nákladů spojených s čištěním). 
  • Maximalizace soukromí. 
  • Zamezení pádu dětí nebo jiných osob či zvířat do bazénu (čili zvýšení obecné bezpečnosti). 

Jak vybrat nejlepší bazén


Vysavač a sítko – dvojice, bez které se neobejdete

Pokud se nerozhodnete pro investici do zastřešení nebo pokud necháte bazén přes noc “volně dýchat”, pak se neobejdete ani bez sítka nebo vysavače. Mluvíme o dvou pomocnících, kteří jsou při čištění bazénu naprosto nepostradatelní. Zatímco bazénová síťka odstraňuje nečistoty z vodní hladiny, bazénový vysavač se podívá pod hladinu a vyčistí dno bazénu. 

Společně tak fungují jako pomyslní superhrdinové, kteří sice nezachraňují svět, ale pouze váš bazén (i když v létě je to funkce veledůležitá).

Bez filtrace to také nepůjde

Stejně jako bez zmiňovaných pomocníků to nepůjde ani bez filtrace. Bazénová filtrace se postará o neustálou výměnu vody čili o neutichající pročišťování bazénu jako celku. Většinou se majitelé zahradních společníků přiklání k pískové filtraci, která za poslední léta opravdu obstála na výbornou.

A teď přípravky

Samozřejmě nesmíme zapomenout na přípravky. I když se většina lidí uchyluje k chlóru, není to zapotřebí a přírodě tak můžete trochu ulevit. Skvěle totiž funguje například mořská sůl, která je šetrnou alternativou běžných prostředků určených pro čištění bazénů. Odstraňuje nechtěný zápach a lidské tělo ji snáší opravdu bezproblémově.

Rate this post

Podobné příspěvky

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *