Jak Vybrat Bazen
|

Poradíme vám, jak vybrat bazén

Po letech rozhodování jste se konečně odhodlali k nákupu či výstavbě zahradního bazénu. Teď však před vámi leží ta nejtěžší část – vybrat ten nejvhodnější bazén, který nejen splní vaše očekávání, ale také se vejde do vašeho finančního rozpočtu. Abychom vám výběr ulehčili, podíváme se dnes nejen na základní typy bazénů, ale také cenové kategorie a další kritéria, na které bychom neměli při koupi bazénu zapomínat.

Typy bazénů

Při budování zahradního bazénu máme na výběr ze tří základních možností, a to bazénů nadzemních, zapuštěných a polozapuštěných. Každá z těchto variant má své výhody i nevýhody, a to zejména z finančního hlediska.

Nadzemní bazény

Hlavní výhodou nadzemních bazénů je zejména nízká cena, a především nenáročná instalace, kterou obvykle zvládneme svépomocí. Navíc se nemusíme zabývat případnou úpravou terénu, která může výrazně ovlivnit vzezření celé zahrady. 

Při nákupu nadzemního bazénu můžeme vybírat z rozličného množství materiálů. Populární jsou zejména nafukovací bazény, z praktického hlediska se však vyplatí i ty fóliové s kovovou nosnou konstrukcí. 

Zapuštěné a polozapuštěné bazény

U zapuštěných bazénů je vzhledem k nutnosti terénních úprav potřeba počítat s o něco vyšší cenou. Na druhou stranu působí estetičtěji a lépe zapadnou do již vybudované zahrady. Na výběr máme z betonových, plastových, laminátovým, či dokonce nerezových modelů. V případě, že hodláte bazén využívat co nejčastěji, se vyplatí investice do zastřešení, případně ohřevu vody pomocí solárních kolektorů.

Poslední dostupnou variantou jsou bazény polozapuštěné, tedy kompromis mezi výše uvedenými variantami. Nejčastěji se s nimi setkáme ve svažitém terénu, na kterém není možnost předchozí alternativy vybudovat.

Bazeny
Zdroj: Pexels.com

Bazén podle ceny

Pokud je vaším hlavním kritériem cena, sáhněte spíše po plastových a fóliových bazénech. Je však potřeba počítat nejen s o něco méně estetickým vzhledem, ale také nižší životností, a to kolem sedmi až deseti let.

O něco dražší variantou jsou betonové bazény, od těch se však vzhledem k náročné výstavbě i údržbě pomalu začíná upouštět. Mnohem častější volbou jsou laminátové a keramické bazény, u kterých je však cena již o něco vyšší. Na druhou stranu se vyplatí zejména z hlediska dlouhé životnosti.


Jak vybrat tepelné čerpadlo k bazénu?


Na co při výběru nezapomínat

Kromě materiálu bychom měli při výběru myslet také na vhodný tvar, přístupnost, filtraci či příslušenství. Vyplatí se investovat především do kvalitní výbavy k čištění bazénu, díky které bude voda vždy v perfektním stavu. Ani v tomto případě však nejde o právě levnou záležitost, nezapomeňte proto dodatečné výdaje na bazénové příslušenství a údržbu započítat do vašeho celkového rozpočtu.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *