Sauna
|

Finské sauny jako nedílná součást domácího wellness

Domácí wellness má mnoho výhod. Předně je vám otevřeno čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Na jeho otevření nemá vliv koronavirová pandemie ani žádná jiná nemoc a nemusíte za něj platit vstupné. A co víc – budete těmi hlavními hosty a nebudete se muset tlačit v sauně s ostatními. Že vás benefity o zařízení privátního wellness přesvědčily? Vaše první kroky budou směřovat pro finské sauny, jež jsou jeho základním prvkem. 

Relax, který si můžete dovolit

Finské sauny se prodávají jak ve verzi do exteriéru, tak v interiérovém provedení. Hlavní rozdíl mezi nimi a stále více skloňovanými infrasaunami je především v prohřívání, kdy finská verze využívá jako zdroj tepla saunová kamna, infrasauny zase infračervené záření. 

Jak fungují?

Pozastavme se na malý okamžik u jejich fungování. Jak již bylo zmíněno, zdrojem tepla je saunové topidlo (nejčastěji kamna). Ta mají za úkol rozehřát vzduch až do výše devadesáti či sta stupňů Celsia. Vzduch se stává najednou velmi suchým, proto se polévají uvnitř ukryté kameny, což vede ke vzniku páry a ke zvýšení vlhkosti až o dvacet procent. 


Infrasauny do každé domácnosti. Zařiďte si soukromé wellness


Znáte biosauny?

V současné době se na trhu setkáte s opravdu širokou nabídkou, která zahrnuje nejen finské sauny do terasu nebo do interiéru, ale také kombinované sauny či takzvané biosauny. Už jenom díky přídavku “bio” o ně za poslední měsíce vzrostl zájem. 

Mluvíme o saunách využívajících speciální biokamna pyšnící se výparníkem, do kterého se většinou přidávají různá aromata. V takto zařízených relaxačních společnících tak můžete provádět dnes tolik oblíbenou aromaterapii zbavující člověka chmur, stresu a mnohého dalšího.

Jak se finské sauny používají?

K tomuto typu relaxace se sklání většina zájemců o domácí wellness, čemuž se nemůžeme divit. Cena je v porovnání s jinými typy velmi atraktivní, navíc způsob používání nevyžaduje hodinové pročítání manuálu. 

Finská sauna
Zdroj: Pixabay.com

Odborníci říkají, že ve finské sauně stačí desetiminutový pobyt. Je však dobré dát na pocity těla (zatímco někdo vydrží méně, jiný zde stráví vícero minut). Po odchodu ze sauny je klíčové se ochladit. Ideálně má následovat prudké a rychlé ochlazení, jež bude pokračovat relaxací. Tento postup se tak dvakrát či třikrát opakuje. 


Saunu si můžete užít i v bytě


Finské sauny a zdraví

Není tajemstvím, že saunování má pozitivní dopad na zdraví. Své tělo nahříváme zpravidla v zimě, kdy venku koluje zvýšené množství bakterií a virů a kdy je tedy vyšší riziko onemocnění. Bylo totiž prokázané, že pravidelné navštěvování finské nebo Suomi sauny zpevňuje imunitní systém, z něhož se rázem stává bytelné, a především nepropustné rytířské brnění. 

Další benefity saunování:

  • Vyplavuje z těla nebezpečné toxiny. 
  • Zlepšuje činnost srdce, plic i jater.
  • Celkově posiluje organismus.
Rate this post

Podobné příspěvky

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *