vírivka do exterériu
|

Péče o vířivku: starejte se o relaxačního společníka s láskou

Vířivky se staly zejména během pandemie nedílnou součástí našich domovů. Wellness centra nám na několik dlouhých měsíců zcela uzavřela své brány, ovšem naše touha po odpočinku neutichla jako život v republice. A tak jsme se rozhodli investovat do dřevěné nebo gumové vířivky, která nám byla k dispozici čtyřiadvacet hodin denně. S koupí tohoto relaxačního společníka se však váže jedna povinnost, a sice pravidelná péče o něj. 

Aby bylo dosaženo opravdu maximálního požitku z vířivky, je nezbytné o ni správně pečovat. Stejně jako jiné věci, i vířivka může postupem času bez řádné údržby strádat, což nakonec vede k brzkému vypovězení její služby. Předcházejte nemilému scénáři a dodržujte několik zásad vztahujících se na péči o ni. 

Pravidelně vyměňujte vodu

Relaxační účinek, který vířivka slibuje umocňuje voda v ní. Ta by se měla udržovat v co nejvyšší kvalitě. Nikdo se přece nechce koupat v zeleném brčálu, nebo ano? Zpravidla používáme dezinfekční prostředky určené pro péči o vířivku. Nesaháme po produktech, které slouží bazénům nebo podobnému. Vířivce neurčené chemikálie mohou odpočinkového společníka v řadě případů i poškodit. 

Kromě používání čistících prostředků je zapotřebí také pravidelně vyměňovat vodu. Odborníci doporučují vodu vyměňovat dvakrát až třikrát za rok. Takzvaný ,,sanitární den“ si naplánujte například na konec zimy a poté na začátek jara. 

Vírivka do interíeru
Zdroj: Pixabay.com

Čistíme veškerou technologii

A když už se pustíte do výměny vody, nezapomeňte vyčistit také veškeré technologie, díky kterým relaxační společník funguje tak, jak má. Během používání totiž může dojít k zanesení jednotlivých komponentů, což může vést k brzkému znečištění vody či k jejich nízké životnosti. 

Zejména nezapomínejte na čistotu filtrační jednotky. Tento díl vířivky do interiéru, respektive do exteriéru zkontrolujte jednou týdně. Má bohužel tendenci se znečišťovat poměrně často.


Vířivky jako hit během pandemie. Jak vybrat tu správnou?


S péčí nepolevujeme ani v zimě

Řada lidí v okamžiku, kdy teploty začnou padat k nule končí s péčí o vířivku. Jenže ve skutečnosti ta pravá údržba teprve začíná. Dřevěné i gumové vířivky vám mohou sloužit i v posledním ročním období roku, ovšem je zapotřebí, abyste dodržovali minimální nezámrzné teploty vířivky. 

Jinými slovy v zimě vířivku nevypínejte. Voda má tendenci v mrazech mrznout, což může být případ i vody v relaxačním pomocníkovi. Abyste se vyhnuli nenávratnému poškození, jež s sebou zamrznutí nese, neustále kontrolujte její teplotu. Odborníci jsou toho názoru, že hodnota na teploměru by se měla pohybovat kolem dvaceti stupňů. 

Tipy na nejprodávanější vířivky

Zazimovat x nezazimovat vířivku?

V souvislosti s péčí o vířivku v zimě se nabízí otázka, jestli vířivku raději nezazimovat. Odpadne mi povinnost kontrolovat teplotu vody, říkáte si. Jenže kromě toho, že vám vířivka poskytuje opravdu příjemný relax i v zimě, se jejím nepřerušovaným provozem zvyšuje její životnost. 

Pokud bychom tedy měli rozseknout dilema, jestli zazimovat či nezazimovat vířivku, jsme pro první možnost.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *