Saunovani
|

Jak vybrat saunu

Zejména v dnešní době lidé touží po maximálním odpočinku. Bohužel ten je nám bez očkování nebo prodělání nemoci covid-19 odepřen, a tak hledáme způsoby, jak si takový odpočinek dopřát třeba v pohodlí domova. Upusťte však od představy obyčejného ležení na pohovce při zapnutém televizním pořadu. Co si pořídit saunu, která bude mít na vaše zdraví blahodárný účinek? A o vytoužené relaxaci nemluvě…

V sauně se zapomíná na všechny starosti

Sauna je geniální relaxační zařízení, o kterém se říká, že se v ní zapomíná naprosto na všechny starosti. Jestli tomu tak je či nikoliv, to může posoudit jenom ten, kdo ji pravidelně navštěvuje. Jestliže máte nejbližší saunový svět daleko, nebo jestli byste raději pořádnou dávku soukromí, nabízí se otázka, jestli si takovou saunu nekoupit domů. Odpočinek je nejen v dnešní době zapotřebí. 

Že jste se rozhodli pro tento krok? Poradíme vám, jak si vybrat takovou saunu, se kterou budete dlouhé roky maximálně spokojeni. 

Infrasauna je oblíbená mezi sportovci

V současné době rozlišujeme sauny na několik druhů. A jednou z nich je i takzvaná infrasauna, která toho s klasickou saunou příliš společného nemá. Je oblíbená hlavně mezi sportovci a teplota zde se může pohybovat i kolem šedesáti stupňů Celsia. 

Říká se, že pobyt v této sauně dokonale uvolňuje svaly, posiluje srdce a čistí pokožku. Pokud vás zrovna tento druh zaujal, při výběru si dejte pozor hlavně na správnou volbu infrazářičů. Ty nejlevnější nebudou úplně nejlepší…

Finská sauna je klasika

Mezi klasičtější a mezi lidmi trochu známější druhy saun patří ta finská, která pochází ze severních zemí. Teplo v sauně vytváří saunová kamna, která jsou dnes z velké většiny elektrická. Je důležité ji především zapnout, aby došlo k požadovanému nahřátí. Tento proces trvá zhruba půl hodiny.

Při výběru finské sauny, ve které se budete neskonale potit, ovšem zároveň se vyplaví z těla všechny škodliviny, je dobré vědět, kam ji umístíte. Na zahradu nebo domů či najde místo na terase?

Kombinovaná sauna pro nerozhodné

Že si nejste jistí tím, jestli vám více vyhovuje klasická finská sauna, nebo jestli pro vás není vhodnější infrasauna? Máme pro vás dobrou zprávu! Existuje totiž i kombinovaná alternativa, která vyhovuje většinou těm, kdo má rád vysoké teploty, suchý vzduch a chce dokonale prohřát své tělo.

Tento druh spojuje blahodárné účinky na tělo i zdraví obou zmiňovaných modelů čili je opravdu tou nejlepší cestou pro nerozhodné.

Sauna
Zdroj: Pixabay.com

Znáte biosaunu?

V posledních letech se však do popředí dostala také takzvaná biosauna, která spojuje nízké teploty, ale zároveň vysokou vlhkost vzduchu. Jedná se o ideální volbu pro ty, kteří nevydrží vysoké hodnoty na teploměru klasických alternativ, na druhou stranu také prahnou po odpočinku.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *