bazén s hračkami
|

Proč zvolit bazénovou fólii

Bazény jsou zahradní společníci, na které během léta nedáme dopustit. Zatímco v zimě o ně nezavadíme ani pohledem, v létě se snažíme, aby byly dokonale čisté a bez jediného hmyzu. V celém procesu udržování bazénu a předně v jeho funkčnosti je dobré investovat do bazénové fólie. Jedná se o jednu z nejlepších cest, která se nám nabízí.

Proč zvolit právě bazénovou fólii?

Podobných součástí našich zahradních miláčků se na trhu najde celá spousta. Některé jsou levnější, jiné kvalitnější, další se zase pyšní speciálními funkcemi. Obecně platí, že bazénová fólie je takzvanou trefou do černého, protože:

  • Její pořízení není příliš nákladné.
  • Člověk si může vybrat její design.
  • Snadno se udržuje i vyměňuje.

V posledních letech si našly své stálé místo především v kulatých zahradních bazénech, kam krásně padnou. Takto tvarovaní letní společníci však nejsou tím jediným místem, kde najde fólie své využití.


Mohlo by vás zajímat: Jak pečovat o bazén?


Vhodná do členitého terénu

Zeptali jsme se proto odborníků, kde konkrétně se najde jejich další využití. Ti se jednohlasně shodli na tom, že patří do členitých terénů čili všude tam, kde toužíte po změně úrovní, zakřivených okrajích či mělčinách. Hodí se také do venkovních bazénů, které jsou plné vodních atrakcí.

Jaké parametry hrají při výběru roli?

Stejně jako při výběru bazénů i při výběru jejich fólií hraje prim několik parametrů. Je zapotřebí se o nich informovat předtím, než s favoritem zamíříte k pokladně a namarkujete čárový kód. Konkrétně je nutné se dívat na:

  • Materiál
  • Tloušťku
  • Zdravotní nezávadnost
  • Odolnost
  • UV stabilitu

Zatímco tloušťka by se měla rovnat 1,5 až 2 milimetrům (platí, že čím silnější fólie bude, tím bude odolnější), co se týče samotné odolnosti jako takové, musí zvládat především chlorovanou vodu do teploty rovnající se 32 stupňům.

Výhody a nevýhody bazénové fólie

Stejně jako každá ochrana bazénu, má i bazénová fólie svá pro i proti. Pojďme si zmínit kladné i negativní stránky, abychom získali ucelený a objektivní náhled na oblíbenou součást našich zahrad.

Výhody

Na seznamu výhod najdeme celou spoustu položek. Jednou z nich je tvar a vzhled, který můžete mít na přání. Stačí jen říct, jak vypadá váš bazén. Dále je možné vybrat si z celé škály barev a vzorů. Bazénová fólie nemusí mít tradiční modrou barvu, ale může být mramorově zbarvená či zelená i rudá. V každém případě se bude velmi efektivně bránit proti plísním i řasám.

Nevýhody

Pokud však minci obrátíme na druhou stranu, musíme zmínit poměrně nízkou životnost. Při pravidelné a dostatečné údržbě může bazénová fólie vydržet sedm dlouhých let. Je však důležité, aby se k ní přistupovalo s opatrností. Co bývá nekomfortní, tak švy, jež některé bazénové fólie obsahují.

Tipy na nejprodávanější bazénové doplňky

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *