Venkovní bazén
|

Jak vybrat nejlepší bazén

Hodnoty na teploměru dosahují svých maxim, sluníčko nás hřeje neustále do zad a lidé se na ulicích usmívají od ucha k uchu. To jsou typické projevy toho, že léto konečně dorazilo a že svůj volný čas můžeme trávit tím, že se okoupeme v příjemně osvěžujícím bazénu. Že vám tento letní parťák na zahradě ještě chybí? Poradíme vám, jak vybrat nejlepší bazén, který se zároveň stane tím nejmilejším přítelem. 

Bazén = investice

Před výběrem samotného bazénu je třeba mít na mysli, že se nejedná o levnou záležitost. Mluvíme o větší investici, která s sebou nese také nutnost nakoupit filtraci nebo různé prostředky pro jeho čištění. Nikdo se přece nechce rochnit v brčálově zelené vodě, že ano? 

Pokud uvažujete nad pořízením tohoto letního zahradního společníka, je dobré se podívat na váš rozpočet. Opravdu si ho můžete dovolit i se vším potřebným vybavením?


Jak pečovat o bazén


Rozhodující je tvar i rozměry bazénu

Jestliže jste dospěli ke kladné odpovědi, vzhůru do nakupování! Výběr jednoho jediného společníka však není vůbec snadný. Nabídka obsahuje bazény různých velikostí a tvarů, proto je dobré si dopředu změřit prostor, který můžete bazénu vymezit. A také se na zahradu podívejte optikou ptáka a rozmyslete si, jaký tvar bude pomyslnou trefou do černého. 

I když se to nezdá, právě tvar a rozměry bazénu jsou jedněmi z klíčových parametrů, na které je zapotřebí se dívat. Co se týče tvaru, nejčastěji se volí kulatá klasika, ale také jsou bazény k dostání v podobě obdélníku nebo oválu. V posledních letech se pozornost upíná i na typy ve tvaru číslice 8, které umí hezky oddělit mělkou a hlubší část bazénu. 

Bazén do interiéru
Zdroj: Pexels.com

Nad zemí nebo v zemi?

Dalším rozhodujícím kritériem je, jestli má být bazén nad zemí nebo zapuštěn do země. Opět ale mluvíme o ryze individuální záležitosti, na kterou ostatní lidé nemohou mít žádný vliv. K čemu se uchylujete vy? 

Nadzemní bazény bývají většinou nafukovací

Pokud nechcete zasahovat do zahrady (nebo pokud do zahrady zasáhnout nemůžete z důvodu jejího pronájmu), tou nejlepší cestou je investice do nadzemního bazénu. Ten může být nafukovací s prstencem nebo fóliový s kovovou konstrukcí. V obou případech stačí, když vyrovnáte plochu na bazén do vodorovné linie. 

Tipy na nejprodávanější zahradní bazény

Zapuštěné jsou nejodolnější

A samozřejmě existují i zapuštěné bazény, které jsou sice tou nejdražší, ale také nejodolnější cestou. Vyšší investice se velkou měrou podepíše i na životnosti zahradního společníka, která vás mile překvapí.

Polozapuštěné bazény se pyšní dlouhou životností

Zlatou střední cestou jsou takzvané polozapuštěné bazény, které se díky kombinaci vlastností výše zmíněných typů pyšní jak dlouhou životností, tak velkou stabilitou a spolehlivou odolností. Tato volba je vhodná především do svažitého terénu.

Výběr bazénu už máte za sebou. Pojďte si přečíst, jak pečovat o bazén.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *