Zahradní trampolína

Jak vybrat trampolínu?

Chcete své děti potěšit a vykouzlit jim úsměv na tváři? Možností, jak cíle dosáhnout je celá spousta. Zaručeným receptem na radost těch nejmenších je však trampolína, která se stává samozřejmostí velkých i menších zahrad. Pokud jste majitelem jedné z nich a tento zábavní prvek vám na ní chybí, jistě si pokládáte otázku, jak vybrat trampolínu?

Trampolína pro radost i lepší kondici

I když většina lidí bere trampolínu pouze za způsob, jak vlít do žil radost, je to také vynikající možnost, jak zlepšit fyzickou kondici člověka. Při dovádění na trampolíně se totiž vybíjí přebytečná energie a vylepšuje se celková koordinace pohybů. Tím však seznam příznivých zdravotních benefitů trampolíny ani zdaleka nekončí. 

Pojďme se však podívat na to, jak vybrat trampolínu. Tak, kde začít?

Nejdříve si zodpovězte několik základních otázek

Jelikož je nabídka na trhu opravdu pestrá a široká a jelikož pravděpodobně nemáte ani zdání o tom, jak by taková trampolína měla vypadat, vyplatí se zodpovědět si několik dotazů, a to:

  • Kdo bude trampolínu využívat? Budou to děti nebo jste se sami rozhodli zlepšit svou fyzickou kondici?
  • Kde bude umístěna? Respektive kolik místa na ni máte na zahradě nebo v interiéru?

Na základě odpovědí se vám nabídka zúží na volnočasové, sportovní nebo relaxační alternativy, také se vám zúží množství trampolín na několik odpovídajících požadované velikosti. 

Trampolíny a jejich dělení

Teno zábavní prvek je dnes možné rozdělit na několik druhů. Existují interiérové trampolíny a exteriérové verze. Zatímco první zmíněné patří do domácností a jsou zpravidla v menších provedeních, exteriérové jsou většího charakteru a lze je umístit přímo na trávník, případně zapustit rovnou do země. 

Trampolíny na trávník se využívají hlavně v případě, že je to pro děti a používají se pouze příležitostně, respektive slouží pro běžné používání. Druhá zmíněná alternativa zapouštěná do země je vhodná pro jedince, kteří chtějí trénovat své akrobatické prvky, respektive kteří chtějí zapracovat na své fyzičce. 

Tipy na nejprodávanější trampolíny

Při výběru je důležitá řada parametrů

I když samozřejmě velkou měrou ke konečnému rozhodnutí přispívají zmíněné informace, na konečný verdikt má vliv několik dalších parametrů, k nimž patří:

  • Velikost
  • Hmotnost 
  • Nosnost 
  • Materiál
  • Bezpečnost

V ideálním případě uděláte, pokud vyberete trampolínu odpovídající vašim prostorovým možnostem, která bude přijatelně těžká a bude se pyšnit vysokou nosností. Zejména poslední zmíněný parametr nepodceňujte, jinak dojde k ohrožení bezpečnosti. 

Materiál volte kvalitní. Zatímco rám by měl být z pevného a odolného materiálu, samotná skákací plocha by měla být vysoce odolná, a to i proti vlhkosti a nebezpečnému UV záření. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *