vnitřní vířivka
|

Pořiďte si na zimu vnitřní vířivku

Kdo by nechtěl mít každodenní přístup do wellness v rámci pohodlí svého domova? Právě vířivky jsou v lázních nejoblíbenější atrakcí, jelikož nejen prohřejí celé tělo horkou vodou, ale také nabízí masáž tryskami. Není tedy divu, že si řada lidí pořizuje vířivku domů. A jelikož je cílem její celoroční (a především zimní) využívání, často se jedná o vířivku vnitřní. Pokud tedy i vy uvažujete o koupi vnitřní vířivky, máme pro vás návod, jak vybrat tu pravou pro váš domov.

Kam ji umístit?

Než se pustíte do výběru vířivky, zvažte, jestli pro ni máte dostatek prostoru. Myslet je třeba nejen na samotnou vířivku, ale i příslušenství. V neposlední řadě také nezapomínejte na hmotnost vířivky, respektive nosnost podlahy, na kterou ji chcete umístit. Tu je třeba vzít v potaz především v případě, že bydlíte v bytě či chcete vířivku umístit do patra.

Výběr správné velikosti

Pokud jste si ujasnili, kam vířivku umístíte, zamyslete se nad tím, kolik osob by se do ní mělo vejít. V případě, že jste limitováni nevelkým prostorem, zvolte vířivku s kapacitou pro 2-3 osoby. Ta je díky své úspornější velikosti nejenom levnější, ale také bude mít menší spotřebu energie a vody. Větší vířivka pro 4-6 lidí je vhodná do prostorných místností, ale je třeba brát v potaz, že je nákladnější nejen z hlediska pořízení, ale i následné údržby. Jak vybrat venkovní vířivku?

Pevná vs nafukovací vířivka

Co se týče výběru typu, zpravidla volíme mezi pevnou a nafukovací vířivkou. Existují sice i vířivky zabudované do země, jejich konstrukce je však v rámci bytu nebo domu náročná a v určitých případech nevhodná.

Nafukovací vířivku oceníte zejména v případě, že na ni máte menší prostor i finance. Nejen, že je levnější a skladnější, ale také ji mnohem rychleji zprovozníte. Nevýhodou může být například omezené množství masážních trysek. Ty si užijete spíše u pevné (většinou akrylátové) vířivky, která je však dražší a náročnější na instalaci. Také je třeba myslet na její vyšší hmotnost, zejména v případě, že ji umisťujete do patra. Vždy si předem ověřte nosnost podloží, na které ji hodláte umístit.

Pozor na filtraci

V neposlední řadě je třeba dbát na správný výběr filtrace, bez které se vířivka neobejde, přestože je umístěna uvnitř. I tentokrát máme na výběr v zásadě ze dvou typů – pískové (kvalitnější, ale dražší) a kartušovéJak pečovat a o vířivku?

Chemická úprava vody aneb vyzkoušejte solinátor

Samotná filtrace však nestačí, jelikož odstraňuje především větší nečistoty. Je tedy důležité vodu ošetřit i chemicky. V případě, že vám vadí klasický chlór a zároveň chcete ušetřit, vyzkoušejte solinátor (chlorinátor). Jedná se o zařízení, které dokáže postupně přeměňovat sůl na chlór a ničit tak bakterie, řasy a viry. Voda je díky němu navíc krásně jiskřivá, jelikož v rámci procesu přeměny soli na chlor uvolňuje do vody kyslík

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *