zvlhčovač vzduchu
|

Jak zvlhčit vzduch v místnosti 

Zejména byty v panelových domech trápí suchost vzduchu. A jelikož tento problém stojí za řadou zdravotních potíží, je zapotřebí udělat všechno proto, abychom vzduch alespoň trochu zvlhčili. I když se může koupit takzvaný zvlhčovač vzduchu, tipů a rad je rozhodně vícero (jak vybrat zvlhčovač vzduchu). Co udělat proto, abychom se suchostí dráždící naše dýchací cesty co nejdříve zatočili?

Sušení mokrého prádla? Šup se sušákem do pokoje

Pokud jsme majiteli balkonů, máme tendenci sušit mokré prádlo právě tam. Přece jenom nám sušáky nijak nezavazí, navíc na sluníčko či na čerstvém vzduchu schne prádlo trochu efektivněji. Je však třeba konstatovat, že mokré prádlo je právě tím bezplatným zvlhčovačem vzduchu, který potřebujeme, abychom se suchosti vzduchu v domácnosti zbavili. Nechcete tedy sušák přemístit přece jenom na chodbu nebo do některého z pokojů?

Suseni Vlhkeho Obleceni

Při sušení se totiž odpařuje voda, která zvyšuje relativní vlhkost v pokoji, a to velmi výrazně. I když dojde k dočasnému zúžení prostoru, dýchat se nám bude doma o něco lépe.

Ponechávejte rychlovarnou konvici otevřenou

Kuchyňský kout je plný možností, které slibují zvlhčení vzduchu. Jednou z nich je rychlovarná konvice, kterou v žádném případě nezavírejte, když dovaříte vodu. Pokud chcete vzduch zvlhčit po celé místnosti, položte ji doprostřed pokoje. Pára, která bude ze spotřebiče unikat, vzduch hezky zvlhčí. 

Rychlovarna Konvice

Pokud nejste majitelem rychlovarné konvice, nebo ji nepoužíváte tak často, podobného efektu docílíte i při běžném vaření vody nebo vaření obecně. 

Rozprašovač jako levné a účinné řešení

Zejména pokojovým rostlinám velice často chybí právě vlhkost. Své čestné místo mají v domácnosti monstery, dracény i podobné pokojovky, které pochází z tropických oblastí, což znamená, že vlhkost k životu víc, než jen potřebují. Pomocnou ruku však podává velmi levné, leč maximálně efektivní řešení, kterým je klasický rozprašovač. 

Jemným rozprašováním dosáhnete opravdu skvělého efektu. Napodobíte tím efekt mlhy. Rozprašováním se vytváří drobné kapičky, které se rozptýlí ve vzduchu. 

Navlhčené záclony jsou také řešení

Máte ve svém interiéru záclony? Zvažte jejich vyprání. Poté je však nenechávejte uschnout na balkoně, ale rovnou je pověste. Tím, že budou vlhké, hezky zvlhčí i zbytek interiéru. 

Navlhčené záclony jsou východiskem ze situace hlavně v létě, kdy je vlhkost vzduchu často až nesnesitelná. Stejně jako v ostatních případech, i v tomto platí, že se vlhkost odpařuje a vlhkost vzduchu v interiéru se automaticky zvyšuje. 

Další možnosti, jak zvlhčit vzduch v místnosti:

  • Nezavírejte během sprchování a pusťte páru do dalších místností domu. 
  • Nevypouštějte po koupeli vanu, zejména pokud je voda ještě horká.
  • Nechte otevřenou myčku nádobí ve chvíli, kdy se ukončí mycí proces.
Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *