osvětlení v obývacím pokoji
|

Jak vybrat osvětlení do obývacího pokoje

Renovujete obývací pokoj? Nebo jste se jen rozhodli pro změnu a chcete do společenské místnosti, kde pravidelně vítáte návštěvu vnést trochu modernosti či jiného kouzla? Kromě koupi nového nábytku se vyplatí investovat do nového osvětlení. Abyste však nesáhli po nestylové alternativě, nechte si poradit. Přinášíme vám několik tipů a efektivních rad, jak vybrat osvětlení do obývacího pokoje.

Stejně jako v každé jiné místnosti, i v obývacím pokoji hraje hlavní roli světlo. Nejeden výzkum potvrdil, že to, jaké osvětlení nainstalujete do svého domova bude mít zásadní vliv nejen na náladu, ale také na stav psychické pohody. Jinými slovy se nevyplácí přistupovat k výběru ideálních svítidel zbrkle. Spíše naopak. Přemýšlejte dopředu a neukvapujte se s pípnutím karty u terminálu u kasy.

Jaké chcete docílit atmosféry?

Pokud nemáte v plánu bodové osvětlení, nemusíte dlouhé noci sedět s elektrikářem a vymýšlet, kudy povedou nové rozvody. Spíše se zaměříte na pocit, který chcete v sobě vyvolat, když rozsvítíte danou místnost. Atmosféra je veledůležitá, ovšem je pravdou, že ne vždycky se chcete pohltit do tepla domova. Někdy toužíte spíše po mírnějším osvětlení, které bude zcela v kompetenci s vaší náladou.

I proto se vyplatí vsadit na takové světlo, které má různou intenzitu a které si hravě přizpůsobíte podle sebe.

Na designu záleží

Sledovat intenzitu je jedna věc, ale velkou roli na výběru svítidel má i jejich design. Pokud jste se pustili do renovace obývacího pokoje, pravděpodobně prahnete po tom, aby byl opravdu moderním útočištěm, kde budete s radostí a pýchou v srdci vítat hosty. Snažte se, aby každý jednotlivý prvek ladil se stylem celé místnosti. A pamatujte na to už při výběru osvětlení.

Mnozí lidé mají při výběru světel tendenci sáhnout po tom nejlevnějším nezávisle na tom, jak dané svítidlo vypadá. Jenže jelikož i světlo dotváří celkový vzhled obýváku, cena nebude tím, co bude rozhodovat. Pokud jste majitelem spíše neutrálního, jednoduchého interiéru, můžete sáhnout po výraznějším prvku. Jestliže jste majitelem spíše anglicky zařízené místnosti, na geometrii už není prostor.

Lampičky jako doplňkové osvětlení

Máte ve svém obýváku i takzvaný relaxační koutek? Většinou se skládá pouze z křesla a několika knížek. Abyste zde při čtení nemžourali, vyplatí se investovat do doplňkového svítidla, kterým je stojací lampa. Ta může opět vypadat různě, moderní jsou však takové, které mají dlouhou obloukovou nožičku a jednoduché, nijak výrazné stínidlo.

Opět však bude rozhodující, do jakého stylu je zařízena vaše domácnost. Pakliže do stylu Anglie, zmiňovaný kousek nahradí starožitný, masivnější prvek.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *