mobilní klimatizace hornbach

Jak vybrat mobilní klimatizaci?

K létu nedomyslitelně patří i teplotní rekordy. I když se někdy radujeme z bouřek, které do parného ročního období vnesou trochu chladu, horko je zpravidla to, co během tří měsíců převažuje. Abyste nemuseli usínat za neutichajícího pocení, vyplatí se investovat do klimatizace. A abyste nemuseli zasahovat do zdí vašeho příbytku nebo do stěn kanceláří, trefou do černého je mobilní alternativa. Jenže jak vybrat mobilní klimatizaci?

Mobilní klimatizace se pyšní řadou výhod

Pořídit si mobilní klimatizaci je výhodné po mnoha stránkách. Předně mluvíme o lehké a přenosné alternativě, kterou lze mít chvíli v obývacím pokoji, pak zase v ložnici nebo v dětském království. Využijete ji jak doma, tak i na cestách.

Ovšem stejně jako u jiných druhů klimatizací, i v případě mobilní verze narážíme na širokou nabídku. Jak vybrat jednu, kterou si nebudeme moct vynachválit?

Mohlo by vás také zajímat, jak vybrat klimatizaci pro dům.

Roli hraje několik faktorů

Výběr vám rapidně usnadní několik faktorů. Stejně jako jiné spotřebiče se totiž i mobilní klimatizace pyšní různými parametry. Ještě, než k nim přejdeme a než si zmíníme, které jsou ty nejdůležitější, zodpovězte si několik zásadních otázek, a to:

  • V jaké místnosti se bude klimatizace předně nacházet?
  • Vyžadujete tichého společníka nebo na hlučnosti tolik nesejde?
  • Jaké od klimatizace vyžadujete funkce?
  • Potřebujete dálkové ovládání nebo je to bonus pro vás zbytečný?

Chladící výkon rozhoduje

Po zodpovězení výše uvedených otázek přecházíte k parametrům. Při výběru mobilní klimatizace vás zajímá chladící výkon, který určuje, jak rychle se chladný vzduch rozvádí po místnosti. Pakliže víte, v jaké místnosti bude spotřebič převážně sídlit, držte se jedné, už léta platné rovnice, a sice že pro 1 m2 je potřeba 8 wattů výkonu klimatizace.

Když na hlučnosti záleží

Že nestojíte o příliš hlučného společníka, který vás bude rušit při sledování oblíbeného televizního pořadu? Pak vás zajímají decibely, které se ukrývají pod zkratkou dB. Nízká hlučnost se rovná zhruba padesáti decibelům, ovšem tichá je ještě taková verze, která se pyšní 60 dB.

Jaké nabízí spotřebič funkce?

Levnější alternativy zpravidla nemají tolik funkcí a mnohdy postrádají i takové vlastnosti, které od spotřebiče očekáváte. Před koupí se proto informujte o tom, co vám mobilní klimatizace nabízí. Do popředí se dostávají alternativy s funkcí topení. Díky ní tak společníka využijete nejen během parných letních měsíců, ale také během zimy.

Mezi další funkce, které oceníte patří i odvlhčovač vzduchu nebo časovač, díky kterému se klimatizace vypne v určitou hodinu (to oceníte zejména během usínání čili v noci).

Jak velká je spotřeba?

Jelikož nechcete za používání klimatizace platit majlant, informujte se také o spotřebě tohoto spotřebiče. Stejně jako u jiných platí, že alternativy s energetickou třídou A a lepší jsou tou nejlepší volbou.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *