Relax

Odhlučnění domova je vždy investice do klidu a pohody

Ticho a klid jsou základem pro spokojený domov. Pokud žijete v panelovém nebo bytovém domě, nemusí to být vždy naprosto jednoduché. Sousedy si nevybíráme a musíte se jen smířit s jejich chováním a hlučností. Bohužel někteří z nich jsou velmi hluční a jejich chování vás může rušit během dne i noci. Naštěstí s tím můžete něco udělat. Stačí, když se zaměříte na:

  • zvukovou izolaci podlahy, stěn a stropu,
  • využití domácích metod,
  • pořízení designových panelů na stěny.

Záleží pouze na tom, kolik chcete do izolace investovat a jaké máte možnosti. Domácí metody sice nejsou tak efektivní, ale zároveň za ně nezaplatíte tolik peněz. Navíc se nemusíte pouštět do rekonstrukce celého svého bytu. A pomohou vám i v případě, že jste v nájmu a nemůžete zasahovat do konstrukce samotného bytu. Poradíme vám, jak si užít doma nádherný klid a příjemné ticho.

Designové panely

Mnoho společností nabízí produkty, které vám pomohou s hlukem od nejbližších sousedů. Nabízí odhlučnění stěny pomocí designových panelů, ale navrhnou vám také klasické řešení. To je samozřejmě efektivnější, ale také musíte zasáhnout do zdi. V případě panelů se jedná o krásné a stylové prvky, které jednoduše dáte na svou stěnu. Jejich design je různorodý, např.:

  • design dřeva,
  • bílé panely se strukturou,
  • 3D panely unikátního vzhledu.

Vybrat si můžete panely na celou stěnu nebo pouze na část zdi. Může v interiéru působit jako netradiční obraz nebo dekorace a zároveň bude mít velmi dobrou funkci ve vašem domově. Hluku se zbavíte prakticky ihned a od sousedů k vám dorazí jen minimum nepříjemných zvuků. Stačí, když si vyberete panel, který se vám nejvíce líbit a sami si ho doma instalujete na zeď. Je to velmi jednoduché, není to extrémně drahé a zvládnete to sami.

Využijte jako izolaci své knihy

Patříte mezi knihomoly? Využijte toho ve svůj prospěch a využijte svou knihovnu plnou knih jako zvukovou izolaci. Jednoduše postavte knihovnu ke zdi, za kterou se skrývají vaši sousedé. Vyskládejte celou knihovnu svými oblíbenými příběhy a nechte papír, aby udělal svou práci. Nejen, že knihovna vždy vypadá v interiéru krásně, ale také bude fungovat jako zvuková izolace.

Nemůžete očekávat, že ztlumí všechny zvuky od sousedů, ale částečně vám pomůže. Jde o velmi levný způsob, jak si užít více klidu. Využijete jednoduše věci, které máte již doma po ruce. Vyzkoušejte tento trik a sami uvidíte, jestli máte doma větší klid než dřív. Stejným způsobem budou fungovat i šatní skříně, když je umístíte na stěnu, která je přímo vedle vašich sousedů.

Koberce vás oddělí od sousedů

Nechcete dupat na sousedy pod vámi a zároveň poslouchat jejich hlučnou televizi? S pomocí kvalitního koberce si domů přinesete dekorativní prvek a zároveň si zajistíte větší klid a ticho. Koberec totiž může klidně fungovat jako zvuková izolace pro vaši podlahu. A nemusíte podlahu měnit nebo zvedat, abyste pod ní dali izolační materiály. Tento způsob je mnohem levnější a jednodušší. Zároveň ale nefunguje tak efektivně jako klasická izolace.

Kompletní izolace domova

Máte-li vlastní byt a plánujete větší rekonstrukci, měli byste do ní začlenit i izolační materiály. Nejkomplexnější služby z oblasti odhlučnění vám poskytnou téměř 100% ticho. Jde o to, že odborníci začlení izolaci do podlahy, stěn i stropu. Tím budete izolovaní od všech sousedů a zároveň také od hluku z ulice. Zažijete proto největší pohodlí, jaké si jen můžete přát.

U těchto služeb musíte počítat s vyšší cenou, která se přidá do celkových nákladů na rekonstrukci. Izolaci lze dát pod omítku do zdi, pod podlahovou krytinu a dokonce i na strop. Neuslyšíte proto své sousedy z žádné strany a užijete si doma božský klid. Kromě toho zvýšíte hodnotu svého domova, protože za přítomnost kvalitní zvukové izolace budoucí majitel rád zaplatí.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *