gabionové ploty
|

Jak na zpevnění svahu?

Zpevnit svah u rodinných domů nebo jiných objektů jde několika způsoby. Jedním z nejoblíbenějších je zpevnění pomocí gabionových plotů nebo-li gabionů. Ano, pro mnohé jde o neznámý pojem, ale to jen do chvíle, než gabiony uvidí na vlastní oči. S gabiony se lidé dnes setkávají dnes a denně.

Jedná se vlastně o kovové konstrukce svařené z ocelových sítí, které jsou ošetřen proti vnějším vlivům antikorozní ochranou. Její hlavní funkce je přenesení zemního tlaku, zajištění bezpečnosti proti sesuvu půdy, zvýšení soukromí u rodinných domů nebo také jako venkovní designový prvek. Gabiony jsou nejrozšířenější jako gabionové ploty v různých variantách, a to jak na zahradě nebo u obchodních center a parků. Z gabionů lze vyrábět gabionové koše i lavice, květináče nebo altány. Možností jak je využít je opravdu mnoho

Jaké jsou výhody gabionů?

Mezi výhody gabionů patří dlouhá životnost. Při správném technologickém postupu vydrží gabionové konstrukce v závislosti na okolní agresivitě prostředí 60 až 80 let. Jejich cena je nižší v porovnání s klasickými konstrukcemi. Ve většině případů není pro gabiony nutný železobetonový základ. Jsou prakticky bezúdržbové po celou dobu životnosti. Působí jako přírodní drenáž, protože absorbují energii vody a tím tak snižují tlak na opěrnou zeď. Jsou nenáchylné na poškození mrazem, tudíž je lze aplikovat i za zhoršených podmínek, tedy za deště nebo ve zmiňovaných mrazech.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *