pánske hodinky
|

Plánujete koupi hodinek? Máme pro vás tipy, na co dát při výběru pozor

Přestože má snad každý z nás v kapse chytrý telefon, který mu ukáže nejen přesný čas, ale i celou řadu dalších informací, klasické náramkové hodinky stále neztrácejí na popularitě. Pokud i vy právě přemýšlíte nad návratem k „analogu“, či vám vaše staré hodinky jednoduše dosloužily, jste na správném místě. Máme pro vás několik tipů, jak vybrat spolehlivé a kvalitní hodinky, které vydrží po generace.

Sáhněte po značkách s tradicí

Možná vás láká jednoduše trochu zapátrat na internetu a najít co nejlevnější hodinky, které vás zároveň zaujmou svým vzhledem. U hodinek bychom však na rozdíl od oblečení či jiného spotřebního zboží měli zapomenout na poučku, že u značkových věcí přeplácíme za zvučné jméno značky. Tradiční hodinářské značky vám totiž na rozdíl od no-name hodinek mohou nabídnout dlouholetou tradici, která vám bude zárukou kvality. 

To však neznamená, že ani poměrně nové značky nemohou nabídnout odolnost, krásný design a spolehlivost. Příkladem relativně nové společnosti, která se kvalitou svých hodinek může měřit s velikány v tomto oboru, je například italská značka Meccaniche Veneziane. Její zakladatelé se totiž rozhodli vrátit k samotným základům hodinářského řemesla a vyrábějí nadčasové mechanické pánské hodinky.

Hodinky mají být těžké – ano, nebo ne?

Asi už jste někdy slyšeli o pravidlu, že kvalitní hodinky musí být těžké. Této poučky se držte především v případě, že kupujete méně známou značku či hodinky v nižší cenové kategorii. Přestože může být váha ovlivněna celou řadou faktorů, ve většině případů to znamená, že jsou hodinky vyrobeny z kvalitní oceli. Asi však nemusíme dodávat, že u titanových či plastových hodinek na váhu jako ukazatel kvality opravdu hledět nemůžeme.

Nezapomeňte na materiál

Jak jsme již zmiňovali, ideálním materiálem je ocel. Pokud zvolíte hodinky, které jsou vyrobeny z materiálů označovaných jako obecný kov či z různých druhů slitin, vytoužené kvality se nemusíte dočkat. Tyto kovy jsou totiž kvůli zpravidla vyššímu obsahu niklu a dalších příměsí nejen nekvalitně zpracovány, ale také mohou vyvolat nepříjemnou kožní reakci. Při výběru tedy hledejte především hodinky vyrobené z nerezové oceli či například lehkého titanu.

Pozor na celkové zpracování 

Na závěr nezapomeňte věnovat pozornost celkovému zpracování hodinek, které vám toho může hodně prozradit o jejich kvalitě. Ukazatelem by vám neměl být jen tah hodinek, ale také například samotný číselník – především u levných, nekvalitních hodinek si všimněte například falešných subčíselníků, které nefungují a jsou jen nalepené.

Stejně tak je potřeba věnovat pozornost celkovému dojmu z hodinek. Zapínání by mělo jít snadno zapnout i rozepnout, indexy by měly lícovat s ručičkami. Pokud s hodinami zatřepete, rozhodně by v nich nemělo nic chrastit.

A rada na závěr: Jelikož mají kvalitní hodinky sloužit desítky let, nepodléhejte módním trendům a vybírejte takové, které se vám opravdu líbí.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *