konferenční stolek

Toužíte po konferenčním stolku z masivu? Máme pro vás tipy, jak vybrat ten pravý

Když se řekne nábytek v obývacím pokoji, nejčastěji si vybavíme sedačku či gauč. A zatímco ta je bezpochyby důležitou součástí interiéru, neměli bychom zapomínat ani na vhodný výběr konferenčního stolku. Bez něj se obývací pokoj prostě a jednoduše neobejde – nejen, že slouží jako praktická odkládací plocha, ale zároveň do velké míry určuje celkové vyznění a design místnosti. 

Pokud pomýšlíte na to, že konferenční stolek odbudete levnou dřevotřískovou variantou, zkusíme se vás v dnešním článku přesvědčit o tom, že mnohem lepší je varianta z masivního dřeva. V případě, že už jste pro masiv rozhodnutí, vám naopak následující řádky pomohou vybrat ten nejlepší konferenční stolek pro váš obývací pokoj.

Než se však přesuneme k samotným argumentům, proč je masiv ideální volbou, máme pro vás šest tipů na konferenční stolky z masivu, díky kterým na levnou dřevotřísku okamžitě zapomenete.

Černý konferenční stolek s deskou z mangového dřeva

Černý konferenční stolek s deskou z mangového dřeva LABEL51 Vintage XL
Zdroj: Bonami.cz

Hned na začátku vytáhneme z rukávu skryté eso, kterým je nadčasový černý kovový konferenční stolek s deskou z mangového dřeva. Tento na první pohled luxusní kousek se hodí zejména do industriálně laděných obývacích pokojů. Nejen, že je kov velice odolným materiálem, který nepoškodí jak ostré zuby vašeho domácího mazlíčka, tak kreativní potomci, ale také má opravdu dlouhou životnost. 

Kombinace s mangových dřevem je skvělou volbou především z hlediska příjemné barvy i nevšední kresby dřeva, která se odlišuje od té, na jakou jsme zvyklí u borovice či smrku. Navíc se jedná o ekologickou a udržitelnou variantu, jelikož je mangovník pro své dřevo využit až ve chvíli, kdy přestane plodit.

Kulatý konferenční stolek s masivní deskou z jilmového dřeva 

Konferenční stolek s deskou z jilmového dřeva Geese Camile
Zdroj: Bonami.cz

Kov je zajímavým prvkem i našeho dalšího kandidáta, kulatého konferenčního stolku s deskou z jilmového dřeva. Zatímco minimalisticky navržené kovové nohy se hodí téměř do každého interiéru, na jilmový masiv je opravdu radost pohledět. Příjemná barva se hodí jak do tmavších, tak světlejších interiérů. 

Co se týče kulatého tvaru, jeho hlavní výhodou je nejen nadčasový vzhled, ale také bezpečnost. Jelikož nemá žádné ostré rohy, nepředstavuje nebezpečí pro malé děti.

Bílý konferenční stolek z masivního borovicového dřeva

Bílý konferenční stolek z masivního borovicového dřeva Marckeric Baku
Zdroj: Bonami.cz

V případě, že máte rádi spíše tradiční tvary, či jste se našli v populárním skandinávském stylu, zvolte bílý konferenční stolek z borovicového masivu. Přestože je natřen na bílo, lakem stále lehce prosvítá nádherná kresba dřeva, která dělá z každého kousku naprostý originál. 

Borovice však není ideální volbou jen z hlediska příjemného vhledu, ale také díky své odolnosti. Na rozdíl od levného smrkového dřeva se jedná o opravdu tvrdý materiál, který bez poškození vydrží i náročné stěhování.

Přírodní konferenční stolek z borovicového dřeva

Přírodní konferenční stolek z borovicového dřeva Støraa Inda
Zdroj: Bonami.cz

Borovici zvolte i v případě, že toužíte po nábytku z přírodního dřeva bez barevného, respektive bílého laku. Můžete obdivovat krásnou kresbu dřeva i přírodní barvu, která váš obývací pokoj zaručeně zútulní. Jelikož se jedná o dřevo spíše světlejší barvy, nemusíte se bát ho umístit i do menších interiérů. A jak už jsme zmiňovali, v neposlední řadě vás borovice potěší svou odolností, díky které je téměř nezničitelná a vydrží vám řadu let ve špičkovém stavu.

Hnědý konferenční stolek z masivního dřeva

Hnědý konferenční stolek z masivního dřeva Furnhouse Mallorca
Zdroj: Bonami.cz

Přestože jsme zatím zmiňovali především konferenční stolky světlejších barev, nebojte se sáhnout ani po stolku z tmavého masivu. Jelikož černá barva může interiér zbytečně zmenšovat, zkuste zvolit stolek hnědé barvy. Ta svým teplým odstínem ohřeje i jinak světle zařízenou místnost, navíc díky tmavší barvě vynikne unikátní kresba dřeva, které byste se u dřevotřískového konferenčního stolku nedočkali.

Konferenční stolek z masivního akáciového dřeva

Hnědý konferenční stolek z masivního dřeva Furnhouse Mallorca
Zdroj: Bonami.cz

Naším posledním tipem je konferenční stolek z masivního akáciového dřeva. Přestože je akáciové dřevo známé především pro své použití na stavbu lodí či v poslední době také dětských hřišť, své místo má i v našem obýváků. 

Jednou z jeho hlavních výhod je především tvrdost a odolnost. Je ještě trvanlivější a tvrdší než dubové dřevo, které je svou odolností proslulé. Přestože je výroba akáciového nábytku právě kvůli jeho tvrdosti o něco náročnější, rozhodně to stojí za to – stane se krásným doplňkem každého interiéru. Vynikne především v minimalisticky laděných interiérech, které nechají zazářit jeho krásnou kresbu.

Co je nábytek z masivu?

V případě, že jsme vás stále nepřesvědčili, že masivní dřevo otevírá při zařizování obývacího pokoje úplně nový rozměr designu, ještě vám ve stručnosti vysvětlíme, co to nábytek z masivu vlastně je a jaké jsou jeho výhody, zejména co se týče využití na výrobu konferenčních stolků.

Nábytek z masivu je jednoduše takový nábytek, který je vyroben z jediného kusu dřeva, tedy ne z dřevotřísky či překližky. Jedná se o způsob výroby, který má za sebou tisíciletou tradici – překližka i dřevotříska jsou moderní materiály, které se objevily poměrně nedávno.

A jaké jsou jeho výhody? Pokud se bavíme o masivu jako takovém, ocenit musíme zejména trvanlivost, krásnou kresbu dřeva i možnosti vytvářet nábytek různých tvarů i velikostí. Jedná se o nábytek plných a celistvých tvarů.

Pokud se bojíte vysoké ceny, můžeme vás uklidnit – přestože lze sehnat nábytek vyráběný tradičními způsoby, dnes už většina nábytku vzniká sériovou (strojovou) výrobou, která celý proces značně zlevňuje. 

Proč konferenční stolek z masivu?

Pokud bychom měli uvést důvody, proč zvolit konferenční stolek z masivu, hned na prvním místě by byla již zmiňovaná odolnost a z ní vyplývající dlouhá životnost. Ta je u konferenčního stolku obzvláště důležitá, jelikož se jedná o nábytek umístěný ve velice frekventované místnosti. Kromě toho oceníme také snadnou údržbu – v případě poškození se dá jednoduše přebrousit a přelakovat. Navíc se jedná o opravdu nadčasový materiál, který bude moderní i za několik let.

Co je vlastně konferenční stolek a k čemu slouží?

V případě, že stále váháte, zda vůbec konferenční stolek potřebujete, máme pro vás jednoznačnou odpověď. Konferenční stolek nejenom vizuálně doplňuje sedací soupravu a poskytuje dostatečný odkládací prostor pro občerstvení či nejrůznější dekorace, ale také v sobě často skrývá úložný prostor na knihy či elektronické vybavení jako například ovladač k televizi. 

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *