modelka v boho styl

Co je boho styl?

Stylů, do nichž lze zařídit svou domácnost nebo proměnit svůj stávající šatník je celá spousta. Vedle vintage či retro se však dostal do popředí takzvaný boho styl, v němž si nejedni snoubenci zařizují svůj svatební den. I když nemluvíme o něčem zbrusu novém nebo průlomovém, pojďme si boho styl definovat. Přece jenom se po letech stal opět středem pozornosti mnoha z nás.

S námi už od 18. století

Většina stylů, do kterých zařizujeme své domácnosti nebo podle kterých se oblékáme nevznikly v poslední době. Jsou tu s námi už dlouhá léta, ovšem na nějakou chvíli se dostaly do ústraní. To samé platí i v případě boho stylu, který vznikl už v osmnáctém století. Tehdy těmi hlavními “propagátory” byly vagabundové nebo poutníci či ti, kteří nesouhlasili se sociálními či politickými názory dané doby. Být ,,bohemianem” znamenalo nebýt otrokem stanovených pravidel, od čehož se ostatně poté odrazil i boho styl jako takový.

Ukažte všechno, co máte

Později se boho styl stal typickým pro cikány, kteří pendlovali z jednoho kraje do druhého. Jejich vozy a vagóny byly ozdobeny vším, co měli, ať už se jednalo o korálky, háčkované záclony nebo uvnitř o obrovské množství polštářů a hraček. Nic se k sobě nehodilo, a to ani barevně, ani jinak, přesto se právě toto stalo jakousi první definicí dnes tolik oblíbeného boho stylu.

Už od těchto chvil se zmiňovaný styl bydlení i módy stal tím, co upřednostňují bohémské duše. Styl má být v přímém kontaktu s venkovními prostory, i proto se nedává dopustit například na podsedáky, na nichž se na zemi sedí.

Nejen pro kočovníky

I když v minulosti byl boho styl tím, co bylo specifické a zcela tradiční pro kočovníky, dnes je určen spíše lidem, kteří se nebojí vykročit z davu či ze světa plného stereotypů. Pokud dokážete otevřít svou mysl, je tento styl to pravé pro vás. Mít otevřenou mysl totiž znamená nebýt svazován pravidly, být náhodným, možná až divokým a přesně v tomto smyslu byl boho styl stvořen.

Žádné prázdné místo

V případě boho bydlení je důležité vyplnit každou část domácnosti. Žádné místo by nemělo být prázdné, vše by mělo být zaplněno. Nebojte se ukázat všechno, co máte, ať už to jsou zmiňované polštáře, figurky, bytové doplňky nebo obrazy na stěnách. I když by si člověk řekl, že z domácnosti bude spíše jedna kýčovitá skládka, není tomu tak. Nakonec při pohledu na takto zařízenou domácnost zjistíte, že všechno do sebe tak nádherně zapadá.

Nebojte se především květin, které mohou být na polštářích i ve vázách. Neodvracejte zrak ani od přírodních materiálů či od vzorovaných koberců či světýlek pověšených na krbové římse. Místo vysokých konferenčních stolků si pořiďte ty nižší, u nichž budete moct sedávat na zemi. Prázdný roh například vyplňte houpací sítí, která rozhodně nepatří jen na zahradě.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *